Close

31.10.2019

Hasiči bez ohně

V sobotu 5. října se mladí hasiči z Týna nad Bečvou zúčastnili netradičního závodu Hasiči bez ohně ve městě Rosice. Soutěžili v jediné soutěži složené z osmi částí. Po startu měli za úkol zapojit hadici do stroje, na druhý konec hadice zapojit proudnici a hadici roztáhnout, dále 5x překulit pneumatiku, udeřit 20 ran kladivem do hammerboxu, překonat hadicovou stěnu, odtáhnout figurínu na určené místo, přenést dvě nádoby s vodou, smotat hadici a těsně před cílem překonat překážku.

Závod se konal v krásném areálu zámku a zámeckého parku v Rosicích. Trať začínala na nádvoří a po překonání hadicové stěny se rozdělovala na 3 části. První část určená pro kategorii přípravka byla nejkratší a největší překážku tvořila hadicová stěna. Druhá část určená pro mladší žáky vedla přes starý válečný bunkr, takže běh stěžovaly úzké prostory a nízké stropy. Do cesty se dětem postavilo také 30 příkrých schodů, které všechny děti zvládly bez problémů. Třetí, nejdelší část trasy, byla určená pro starší a vedla prostorami zámku.

Naše děti soutěžili ve dvou kategoriích – přípravka a mladší žáci. Kategorie přípravka byla určena pro děti do sedmi let a v této kategorii se nejlépe umístil Tobiáš Hubka s časem 1 minuta a 44 sekund. S tímto časem si vybojoval krásné 15. místo z 59 účastníků. V kategorii mladší žáci, ve které soutěžili děti od sedmi do dvanácti let, nejrychleji doběhl Jaroslav Rochla s časem 2 minuty a 5 sekund, čímž si vybojoval 45. místo z 66 závodníků.

https://ellineczka.rajce.idnes.cz/Hasici_bez_ohne_-_5._10._2019/