Branný závod

V sobotu 2.11.2019 se uskutečnil XI. ročník Branného závodu Moravské hasičské jednoty, který se konal v obci Zakřany (okr. Brno-venkov). Na startovní čáru se postavilo celkem 260 mladých hasičů ve čtyřek kategoriích a to přípravky, mladších žáků, starších žáků a dorostu. Panovalo celkem sychravé podzimní počasí, trasu v délce 4 kilometrů zvládla všechna soutěžní družstva.  Děti
soutěžily v otázkách zaměřených na topografii, zdravovědu, požární ochranu, dopravní značky a pravidla silničního provozu, poznávali hasičské nářadí a topografické značky. Nechyběla ani střelba ze vzduchovky, rozvinutí hadice na cíl, uzlování, hod granátem nebo překonání kladiny. Dále třeba, dostat se pomocí lana přes překážku a oblíbené zatloukání hřebíků. Na trati probíhalo také podlézání provázků, slalom, bludiště a přenos zraněného pomocí „stoličky“ na vymezené místo. Naši nejmladší hasiči z přípravky si vysoutěžili krásné druhé místo.